vranjica.eu

poloostrov Pelješac - Ubytování v soukromí Chorvatsko

Apartmány u moře Chorvatsko - ubytování v soukromí - poloostrov Pelješac, Trpanj 

Vila Maestral - přímo u mořeJelavič - přímo u mořeŽalo - přímo u moře

Ubytování podle počtu osob:

Jelavič  3-11 osob
Maestral  2-16 osob
Žalo  2-4 osob

 

Pelješac - po Istrii druhý největší poloostrov v chorvatském Jadranu (plocha 348 km2). Rozkládá se v jižní Dalmácii mezi Neretvanským a Malostonským průlivem na severu a severovýchodě, které ho oddělují od pevniny. Pelješackým a Mljetským průlivem na jihovýchodě a na jihu je oddělen od ostrovů Korčuly a Mljetu. Poloostrov je 65 km dlouhý a 3 až 7 km široký. Dovolená na Pelješaci nabízí úžasný výlet do okouzlujícího historického města DubrovnikDo Dubrovniku je to cca 80 až 100 km a celodenní výlet určitě stojí za to poznat toto překrásné starobylé město v Jižní Dalmácii.

Na severním pobřeží je jen jedno letovisko, skromnější, ale velmi oblíbené - Trpanj. Ubytování zde je např: Vila Maestral-Trpanj, Apartmán Žalo, Jelavič.
Poloostrov Pelješac má trajektové spojení z Trpanje do Ploče. Plavba tvá 60 minut a s oblibou trajektu používají turisté z důvodu rychlosti. Podrobnější informace o cestě naleznete v sekci Cesta do Chorvatska. a také Trajekty Chorvatsko.
V sezóně se v Trpanji pořádají "Rybářské večery", koncerty tradičních vokálních skupin - klap i populárních interpretů, divadelní představení, beach-party, večer dalmatských vín s ochutnávkou a další zábavní akce. Do pozdních nočních hodin se lze bavit v diskotéce "Plavi".
V blízkosti obce je v zátoce Blace léčivé bahno (peloid), které má velmi dobré léčivé účinky při chorobách pohybového ústrojí a gynekologických problémech. Podle odborníků je účinnější než bahno v některých známých lázních. Je přístupné volně, bez omezení.

Trpanj - Zemědělská a rybářská obec, přístav a současně příjemné menší letovisko, jediné na severním pobřeží poloostrova Pelješac. Z obce vede asfaltová cesta k hlavní pelješacké silnici, která ji spojuje se západní i východní částí poloostrova. Na okraji obce, je pěkná oblázková pláž chráněná vegetací. Díky poměrně pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro nejmenší děti. Další pláže jsou dostupné v okolních menších zátokách. V Trpanji je překrásný pohled na protější pevninu - pohoří Biokovo, které tvoří Makarskou riviéru. Západ slunce zbarví pohoří Biokovo do červena, což je úžasný záčitek teplých dlouhých večerů.

Využijte také nabídky v destinacích Seget VranjicaViniščeSevidMarina/Poljica, ČiovoPodstranaMimiceTrogir-Kaštelaostrov Bračostrov HvarRogoznica,

 

Tipy na výlety

  • zátoka Divna 6,5 km západně, příjemné koupání, letní vila humanistického dubrovnického básníka D. Ranjiny z přelomu 16. a 17. stol.

  • Duba Pelješka 9,5 km západně, zátoka s pěknou pláží, zbytky římské stavby, možnost kempovat

  • Orebić - 11 km jihovýchodně a trajektem na Korčulu 5 km.

  • Potomje - 11 km, středisko vinařské oblasti Dingač. Z Potomje vede tunel směrem k pobřeží, 400 m dlouhý, jednostopý, neosvětlený. Tunel ústí ve svahu nad mořem v lokalitě Dingač. Svahy se rozkládají nad osadou Potočine směrem k zátoce Prisoje. Je posázen autochtonním druhem vinné révy, plavac mali crni, který se zpracovává v nejlepší značkové víno dingač (chráněné značkou od r. 1961, má obsah alkoholu 14 %). Tunel usnadnil přístup vinařů k vinicím nad mořem, ale v současné době umožňuje i turistům dostat se autem až k pobřeží, k osadám Borak a Potočin. Zdejší pláže jsou mimořádně půvabné, příroda velmi zachovaná, moře velmi čisté.

  • Starobylé město Dubrovnik vzdálené 80 km. Historické město je zapsáno na seznam kulturních památek UNESCO.
Fotogalerie:

NABÍZENÉ APARTMÁNY

Destinace:
Vzdálenost od moře:
Počet osob:
Minimální počet pokojů:
Klimatizace:
Internet / wifi:
Pes / domácí mazlíček:
Zobrazit přehled obsazenosti
všech apartmánů ››

NOVÉ AKTUALITY

30.5.2019  |  Pozor na pokuty v Chorvatsku

V Chorvatsku se od letošní sezóny pravděpodobně výrazně zvýší pokuty za nedodržení pravidel silničního provozu. O co

více

1.4.2019  |  Vila TAMARIS přímo u moře

Volné termíny jsou ještě v nové vilce TAMARIS v Sevidu. Vila je hned 20 metrů od moře. Moderně zařízený apartmán je pro 4 osoby, který nabízí velmi klidné a...

více

Home  |  LAST MINUTE  |  Jak rezervovat  |  Aktuality  |  Fotogalerie  |  Chorvatsko info  |  Výlety  |  Hodnocení  |  Kontakt  |  Partneři  |  Souhlas se zpracováním osobních údajů  |  

apartmány chorvatsko

,

apartmány chorvatsko 2019

,

apartmány v chorvatsku

,

chorvatsko ubytování v soukromí

,

dovolená chorvatsko

,

dovolená chorvatsko 2019

,

riviéra trogir

,

ubytování riviéra trogir

,

ubytování chorvatsko

,

ubytování seget vranjica

,

ubytování v chorvatsku


SEO webu sledují SEO nástroje.cz

odkazy     Webdesign STUDIO VIRTUALIS