lasty okno 2

apartmány v Chorvatsku - Trogir, Kaštela

Apartmán BIJELIČ

3 AP pro 4+2, 3+1 a 2+1 osob, klidné prostředí, zahrada, gril, oblázková pláž, wi-fi, klima, parkoviště pro 3...

cena od: 67€
Apartmán Apartmán BIJELIČ

Apartmán SOLE - Kaštel Stari

Nový moderně zařízený apartmán pro 2 osoby, veškerá dostupnost v okolí do 200 metrů, oblázková pláž...

cena od: 89€
Apartmán Apartmán SOLE - Kaštel Stari

Vila KARMEL

TOP vila 50 m od moře, 2 luxusní apartmány pro 6+2 osob, velká terasa, 3 ložnice + 3 koupelny, zahrada, gril,...

cena od: 145€
Apartmán Vila KARMEL

Apartmán KATE

Vila s bazénem, 2 AP celkem pro 12 osob nedaleko historického Trogiru, klima, wi-fi, velké soukromí...

cena od: 145€
Apartmán Apartmán KATE

Vila AVE

Vila se zahradou pro 6 osob, klidné prostředí bez dalších hostů, terasa, vířivka, lehátka, gril, oblázková...

cena od: 110€
Apartmán Vila AVE

KAŠTELA nebo jinak i “Riviéra sedmi Kaštelů“ či "Kaštelská riviéra" představuje celkem sedm jednotlivých obcí (Kaštel Štafilić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Lukšić, Kaštel Kambelovac, Kaštel Gomilica a Kaštel Sućura), které spolu vytvářejí jeden samostatný administrativní celek. Tento dlouhý přímořský pás se nachází mezi městy Split a Trogir. Trogir je vzdálen 10 km, Split 15 km. Toto malebné pobřeží dodnes poutá velkou pozornost turistů z celé Evropy pro svou jedinečnou architekturu a samozřejmě i pro své zajímavé a velmi pěkné prostředí. Nejstarší z nich je Kaštel Stari, kde najdete překrásný biskupský zámek starý několik století. Kaštela je velmi vhodnou destinací pro lidi, kteří hledají převážně letoviska, která jsou rušnější a větší. Spustit video Kaštela.

 

Pláže

Všechny pláže v Kaštele jsou tvořeny z drobných oblázků a štěrku. V okolí pláží se táhne dlouhá řada borových stromů, pod kterými se během horkých dnů můžete schovat. Oblázkové pláže mají pozvolný vstup do moře, jsou ideální pro rodiny s dětmi, neplavce, ale i pro mladé, kteří se zde určitě nudit nebudou. Najdete zde sociální zabezpečení, sprchy, slunečníky, lehátka, které se dají pronajmout a několik barů, či stánky s občerstvením, které sousedí se samotnou pláží.

 

Sport, atrakce a zábava

V Kaštelách se dá aktivně zabavit klasickými vodními sporty nebo na místních hřištích si můžete bez problémů zahrát fotbal, volejbal, házenou či tenis. Oblast Kaštely je ideální pro cykloturistiku. Pokud aktivně jezdíte na kole, můžete si v místních půjčovnách zapůjčit horské kolo. Ceny se pohybují již od 100 kn za jeden den.   Možností, kam zajít na kole je poměrně hodně, doporučujeme jízdu vedle pobřeží buď k místnímu ekonomickému centru Split, nebo k nedalekému Trogiru, případně i k letovisku Slatine, které se nachází na nedalekém ostrově Čiovo (ostrov je spojen mostem s Trogirem).

V průběhu léta se v Kaštele koná několik zábavních a kulturních akcí, které se konají během letních měsíců každoročně již několik let. Hlavní kulturní akcí je Kaštelské kulturní léto, která se koná v červenci a srpnu. Zajímavou akcí je i letní karneval, který se zde koná v srpnu. Ostatně však můžete za nočním životem vyrazit i do nedalekého Splitu, kde se nachází podstatně více diskotékových klubů a barů.

 

Historické památky

Samotná stará centra jednotlivých části Kaštely jsou samy o sobě historickým místem, kde můžete obdivovat množství budov, které zde stojí dodnes v prakticky neporušeném stavu. V Kaštel Stari, která je nejstarší obcí ze všech staveb vyčnívá překrásný biskupský zámek a věž, které zde stojí již od roku 1392.

Známou památkou je i park Vitturi, který najdete v části Kaštel Lukšić. V této botanické zahradě, která zabírá plochu přibližně 7500 m2, najdete přibližně 1400 autochtonních a exotických rostlin a více než 40 různých odrůd oliv. V minulosti byl park poměrně zanedbáván, od roku 1968, kdy byl park prohlášen za kulturní a přírodní památku, byl několik krát rekonstruován. V současnosti patří park Vitturi mezi největší atrakce celé oblasti.

V blízkosti Kaštel Štafilić se nachází také jedna významná přírodní památka. Více než 1500 let staré olivovníky patří mezi světové unikáty, které s největší pravděpodobností vysadili ještě římský vojáci, kteří zde bydleli.

 

Kam na výlet:

Trogir - vzdálené pouhých 10km. To je známé především pro své unikátní historické centrum, které najdete na malém ostrově mezi pevninskou částí Chorvatska a ostrovem Čiovo. V něm se skrývá několik zajímavých a historických památek, jako románská katedrála z 13. století a místní pevnost, která v minulosti město chránila před útoky nepřátel. Díky své jedinečné architektuře, kterou můžete sledovat dodnes v prakticky v neporušeném stavu, se město umístilo na seznamu UNESCO. Spustit video Trogir.

Solin - je jakýmsi předměstím Splitu. V Soline můžete dodnes vidět pozůstatky kdysi hlavního města provincie Dalmácie Salona. Nacházejí se zde ruiny římského amfiteátru, antického divadla a zbytky staveb kdysi velkého města, které bylo svého času domovem přibližně 60000 obyvatel, což by v současnosti tuto kdysi významnou římskou osadu řadilo mezi nejlidnatější města Chorvatska.

Ostrov Čiovo, kde se nachází i část města Trogir. Dodnes je ovšem větší část ostrova prakticky nedotknutelná, díky čemuž nabízí velké množství možností pro odpočinek, rekreaci a koupání na místních, většinou prázdných plážích.

Všech sedm části Kaštel nabízí unikátní architektonickou památku – věž či pevnost podle které je známá každá jednotlivá část Kaštely. Mezi ostrovem Čiovo a poloostrovem Marjan, mezi městy Trogir a Split, chráněné horou Kozjak ze severu a obklopeno dalmatskými ostrovy z jihu je tato oblast Kaštelanská riviéra.