lasty okno 2

Apartmány v Chorvatsku - Lokva Rogoznica

Apartmán PIVAC

6 apartmánů, terasa, parking, klima, wi-fi, oblázkové pláže...

cena od: 56€
Apartmán Apartmán PIVAC

Lokva Rogoznica - Střední Dalmácie

 

Malé klidné městečko na úpatí pohoří Biokovo Lokva Rogoznica (lokve tj. přírodní prohlubeň s vodou) se nachází při jadranské magistrále směrem na Makarskou 9 km od letoviska Omiš. Pláže v městečku a okolí jsou oblázkové, místy i písčité a vhodné pro děti. Kromě moře a krásných koupališť jsou v městečku bohaté porosty borových hájů, takže v zátokách s plážemi vždy najdete dostatek stínu. V blízkosti soukromých apartmánů a rodinných domů se nachází pošta, obchod a restaurace.

Ze slavností v Lokva Rogoznica jsou nejznámější " Rybářské Večery", které se odehrávají v srpnu každý rok. Blízkost Makarské a Omiše umožňuje návštěvníkům bohatý noční život v některém z mnoha nočních klubů a barů. Můžete se zde také věnovat četným sportovním aktivitám, navštívit okolní výletní místa a seznámit se s historickým dědictvím tohoto nádherného kraje. V okolí je krásný přístav a slané jezero Dračí oko. U majáku je příjemné koupání na otevřeném moři.

Pro milovníky turistiky doporučuji výlet nejen k pramenům řeky Cetina s projížďkou na raftu kaňonem, ale také na Svatý Vít, odkud je vidět až na širé moře za ostrov Brač. Při krásném západu slunce nad mořem vás ruší jen zpěv cikád a nepatrný noční život.