lasty okno 2

Apartmány v Chorvatsku - Pelješac - Trpanj

Apartmán MAESTRAL

Vila přímo u moře, moderní AP: 1x pro 2+1 osoby, 1x pro 2+2 osoby, 2x pro 4+1 osoby, vlastní pláž,...

cena od: 73€
Apartmán Apartmán MAESTRAL

Apartmán JELAVIČ

Trpanj centrum, 3 AP přímo u moře pro 3, 4 a 4 osoby, hlavní promenáda, oblázková pláž 50 m, klima...

cena od: 63€
Apartmán Apartmán JELAVIČ

PELJEŠAC - po Istrii druhý největší poloostrov v chorvatském Jadranu (plocha 348 km2). Rozkládá se v jižní Dalmácii mezi Neretvanským a Malostonským průlivem na severu a severovýchodě, které ho oddělují od pevniny. Pelješackým a Mljetským průlivem na jihovýchodě a na jihu je oddělen od ostrovů Korčuly a Mljetu. Poloostrov je 65 km dlouhý a 3 až 7 km široký. Dovolená na Pelješaci nabízí úžasný výlet do okouzlujícího historického města Dubrovnik. Do Dubrovniku je to cca 80 až 100 km a celodenní výlet určitě stojí za to poznat toto překrásné starobylé město v Jižní Dalmácii.

 

Na severním pobřeží je jen jedno letovisko, skromnější, ale velmi oblíbené - Trpanj. Ubytování zde je např: Vila Maestral, Apartmán Žalo, Jelavič.

Poloostrov Pelješac má trajektové spojení z Trpanje do Ploče. Plavba tvá 60 minut a s oblibou trajektu používají turisté z důvodu rychlosti. Podrobnější informace o cestě naleznete v sekci Cesta do Chorvatska. a také Trajekty Chorvatsko.

V sezóně se v Trpanji pořádají "Rybářské večery", koncerty tradičních vokálních skupin - klap i populárních interpretů, divadelní představení, beach-party, večer dalmatských vín s ochutnávkou a další zábavní akce. Do pozdních nočních hodin se lze bavit v diskotéce "Plavi".

V blízkosti obce je v zátoce Blace léčivé bahno (peloid), které má velmi dobré léčivé účinky při chorobách pohybového ústrojí a gynekologických problémech. Podle odborníků je účinnější než bahno v některých známých lázních. Je přístupné volně, bez omezení.

 

TRPANJ - Zemědělská a rybářská obec, přístav a současně příjemné menší letovisko, jediné na severním pobřeží poloostrova Pelješac. Z obce vede asfaltová cesta k hlavní pelješacké silnici, která ji spojuje se západní i východní částí poloostrova. Na okraji obce, je pěkná oblázková pláž chráněná vegetací. Díky poměrně pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro nejmenší děti. Další pláže jsou dostupné v okolních menších zátokách. V Trpanji je překrásný pohled na protější pevninu - pohoří Biokovo, které tvoří Makarskou riviéru. Západ slunce zbarví pohoří Biokovo do červena, což je úžasný záčitek teplých dlouhých večerů.

 

Tipy na výlety:

- zátoka Divna 6,5 km západně, příjemné koupání, letní vila humanistického dubrovnického básníka D. Ranjiny z přelomu 16. a 17. stol.

- Duba Pelješka 9,5 km západně, zátoka s pěknou pláží, zbytky římské stavby, možnost kempovat

- Orebić - 11 km jihovýchodně a trajektem na Korčulu 5 km.

- Potomje - 11 km, středisko vinařské oblasti Dingač. Z Potomje vede tunel směrem k pobřeží, 400 m dlouhý, jednostopý, neosvětlený. Tunel ústí ve svahu nad mořem v lokalitě Dingač. Svahy se rozkládají nad osadou Potočine směrem k zátoce Prisoje. Je posázen autochtonním druhem vinné révy, plavac mali crni, který se zpracovává v nejlepší značkové víno dingač (chráněné značkou od r. 1961, má obsah alkoholu 14 %). Tunel usnadnil přístup vinařů k vinicím nad mořem, ale v současné době umožňuje i turistům dostat se autem až k pobřeží, k osadám Borak a Potočin. Zdejší pláže jsou mimořádně půvabné, příroda velmi zachovaná, moře velmi čisté.

- Starobylé město Dubrovnik vzdálené 80 km. Historické město je zapsáno na seznam kulturních památek UNESCO.