lasty okno 2

Dálniční poplatky

Dálniční známky pro automobily do 3,5 t:

Slovensko: 10 dní=12,- €, 1 měsíc=17,- €, roční=60,- €
Rakousko: 10 dní=10 €, 2 měsíce=29,- €
Maďarsko: 10 dní=5 500 HUF, 1 měsíc=8 900 HUF
Slovinsko: 7 dní=15 €, 1 měsíc=30 €

Slovinské známky jsou nalepovací a jsou k dostání na pumpách v blízkosti hranic a na hraničních přechodech.

Rakouské, slovenské a maďarské známky jsou elektronické, platí se obvykle na hranicích. Nic se nevylepuje, dostanete potvrzení o zaplacení s uvedením SPZ (RZ). Maďarská dálnice se dá u nás zaplatit v některých pobočkách ABA/UAMK a tourist centrech.

Platnost týdenní známky je 7 dní od prvního vyznačeného dne včetně, např. od soboty platí do půlnoci následujícího pátku. Podobně známky 10-ti denní. Aktuální informace o dálničních poplatcích v evropských zemích můžete sledovat na stránce www.dalnicni-znamky.com.

 

Další informace:

Slovinská dálnice A1/A4 z Rakouska (Spielfeld) do Chorvatska směr Záhřeb je placená od rakouských hranic po křižovatku Draženci (odbočka na Ptuj). Krátký úsek za touto křižovatkou není vede jako dálnice, ale jako silnice č.9 a proto placený není. Stejně tak není placený sám kruhový objezd u Mariboru, pokud jedete z neplacené na neplacenou silnici. Pozor, dálniční přivaděče a silnice H2 u Mariboru už placené jsou.

Slovinská dálnice je již dokončena až po chorvatské hranice a tudíž se nevyplatí ji objiždět. Objízdné trasy Vás před hraničním přechodem opět navedou na dálnici, kde je nutné mít dálniční známku.