lasty okno 2

Apartmány v Chorvatsku - ostrov Brač - Bol

Apartmán NIKOLA - BOL

TOP středisko Bol, Zlatý rat, 3 AP 300 m od moře, oblázková pláž, výhodná pohoda, klima, terasa, wi-fi...

cena od: 67€
Apartmán Apartmán NIKOLA - BOL

Ostrov BRAČ - Tento ostrov, je největší ze středních dalmatských ostrovů. Je to pahorkatý ostrov se 778 m vysokou horou Vidova Gora. Je složen převážně z vápenců, je známý svými krasovými útvary. Na ostrově se pěstuje hlavně vinná réva, olivy a mandloně. Překrásné jemně oblázkové pláže a malebná městečka jsou velkým turistickým lákadlem. Nejznámějšími středisky ostrova jsou Supetar a Bol. Spojení s pevninou je zajištěno pravidelnými trajekty z města Split do Supetaru. Plavba tvá 50 minut. Podrobnější informace o cestě naleznete v sekci Cesta do Chorvatska.

 

Bol - Jediné pobřežní sídlo v jižní části ostrova chráněné Vidovou gorou (778 m) a Draževim brdem (627 m). Bol je umístěn - oproti jiným pobřežním městům - na jižním zcela otevřeném pobřeží ostrova Brač. Mnoho civilizací, které prošli tímto ostrovem, zde zanechalo materiální i duchovní hodnoty, jejichž pozůstatky můžeme na Bolu nalézt i dnes. Město je obklopeno od východu k západu oblázkovými a písečnými plážemi v délce 15 km. Nachází se zde proslulá přírodní pláž Zlatni rat (Zlatý mys), což je 600 m dlouhý oblázkový poloostrov který je známý tím, že mění svůj tvar podle směru větru a mořských proudů. Ve všech turistických průvodcích je tato pláž řazena mezi 10 nejznámějších na světě. Bol je jedním z nejvíce navštěvovaných turistických středisek na Jadranu a úroveň hotelů a jejich služeb odpovídá tomuto zájmu. Bol je i významným tenisovým centrem s pravidelným pořádáním světového turnaje WTA kategorie žen. Samotné městečko je proslulé nejen svými plážemi, gastronomickými specialitami a bezpočtem restaurací, ale také svými kvalitními víny, což je i ráj pro surfaře.

 

Tipy na výlety:

- ostrov Hvar - lodní výlet do města Jelsa vyznačující se levandulovými plantážemi

- ostrov Hvar - lodní výlet do města Hvar a protilehlé soustroví Pakleni otoci

- Vidova Gora - s nadmořskou výškou 778 m je nejvyšší horou ostrova Brač. Odměněni budete nádhernými výhledy do okolí, především na pláž Zlatni rat a ostrovy Hvar, Vis, Korčulu, Mljet a Lastovo. Na vrcholu Vidovy Gory se nachází také malá taverna

- Dračí jeskyně či skalní klášter Pustina Blaca