vranjica.eu

Trogir, Kaštela - Ubytování v soukromí Chorvatsko

Apartmány u moře Chorvatsko - ubytování v soukromí - Trogir, Kaštela a okolí 

Vila KarmelKateBagattino

Ubytování podle počtu osob:

Vila Karmel  6-8 / 12-16 osob
Kate  6-12 osob
Bagattino  5 osob

 

KAŠTELA nebo jinak i “Riviéra sedmi Kaštelů“ či "Kaštelská riviéra" představuje celkem sedm jednotlivých obcí (Kaštel Štafilić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Lukšić, Kaštel Kambelovac, Kaštel Gomilica a Kaštel Sućura), které spolu vytvářejí jeden samostatný administrativní celek. Tento dlouhý přímořský pás se nachází mezi městy Split a Trogir. Trogir je vzdálen 10 km, Split 15 km. Toto malebné pobřeží dodnes poutá velkou pozornost turistů z celé Evropy pro svou jedinečnou architekturu a samozřejmě i pro své zajímavé a velmi pěkné prostředí. Nejstarší z nich je Kaštel Stari, kde najdete překrásný biskupský zámek starý několik století. Kaštela je velmi vhodnou destinací pro lidi, kteří hledají převážně letoviska, která jsou rušnější a větší.

Pláže
Všechny pláže v Kaštele jsou tvořeny z drobných oblázků a štěrku. V okolí pláží se táhne dlouhá řada borových stromů, pod kterými se během horkých dnů můžete schovat. Oblázkové pláže mají pozvolný vstup do moře, jsou ideální pro rodiny s dětmi, neplavce, ale i pro mladé, kteří se zde určitě nudit nebudou. Najdete zde sociální zabezpečení, sprchy, slunečníky, lehátka, které se dají pronajmout a několik barů, či stánky s občerstvením, které sousedí se samotnou pláží.

Sport, atrakce a zábava
V Kaštelách se dá aktivně zabavit klasickými vodními sporty nebo na místních hřištích si můžete bez problémů zahrát fotbal, volejbal, házenou či tenis. Pokud aktivně jezdíte na kole, můžete si v místních půjčovnách zapůjčit horské kolo. Ceny se pohybují již od 100 kn za jeden den. Možností, kam zajít na kole je poměrně hodně, doporučujeme jízdu vedle pobřeží buď k místnímu ekonomickému centru Split, nebo k nedalekému Trogiru, případně i k letovisku Slatine, které se nachází na nedalekém ostrově Čiovo (ostrov je spojen mostem s Trogirem).
V průběhu léta se v Kaštele koná několik zábavních a kulturních akcí, které se konají během letních měsíců každoročně již několik let. Hlavní kulturní akcí je Kaštelské kulturní léto, která se koná v červenci a srpnu. Zajímavou akcí je i letní karneval, který se zde koná v srpnu. Ostatně však můžete za nočním životem vyrazit i do nedalekého Splitu, kde se nachází podstatně více diskotékových klubů a barů.

Historické památky
Samotná stará centra jednotlivých části Kaštely jsou samy o sobě historickým místem, kde můžete obdivovat množství budov, které zde stojí dodnes v prakticky neporušeném stavu. V Kaštel Stari, která je nejstarší obcí ze všech staveb vyčnívá překrásný biskupský zámek a věž, které zde stojí již od roku 1392.
Známou památkou je i park Vitturi, který najdete v části Kaštel Lukšić. V této botanické zahradě, která zabírá plochu přibližně 7500 m2, najdete přibližně 1400 autochtonních a exotických rostlin a více než 40 různých odrůd oliv. V minulosti byl park poměrně zanedbáván, od roku 1968, kdy byl park prohlášen za kulturní a přírodní památku, byl několik krát rekonstruován. V současnosti patří park Vitturi mezi největší atrakce celé oblasti.
V blízkosti Kaštel Štafilić se nachází také jedna významná přírodní památka. Více než 1500 let staré olivovníky patří mezi světové unikáty, které s největší pravděpodobností vysadili ještě římský vojáci, kteří zde bydleli.

Kam na výlet

  • Trogir vzdálené pouhých 10km. To je známé především pro své unikátní historické centrum, které najdete na malém ostrově mezi pevninskou částí Chorvatska a ostrovem Čiovo. V něm se skrývá několik zajímavých a historických památek, jako románská katedrála z 13. století a místní pevnost, která v minulosti město chránila před útoky nepřátel. Díky své jedinečné architektuře, kterou můžete sledovat dodnes v prakticky v neporušeném stavu, se město umístilo na seznamu UNESCO.
  • Solin - je jakýmsi předměstím Splitu. V Soline můžete dodnes vidět pozůstatky kdysi hlavního města provincie Dalmácie Salona. Nacházejí se zde ruiny římského amfiteátru, antického divadla a zbytky staveb kdysi velkého města, které bylo svého času domovem přibližně 60000 obyvatel, což by v současnosti tuto kdysi významnou římskou osadu řadilo mezi nejlidnatější města Chorvatska.
  • ostrov Čiovo, kde se nachází i část města Trogir. Dodnes je ovšem větší část ostrova prakticky nedotknutelná, díky čemuž nabízí velké množství možností pro odpočinek, rekreaci a koupání na místních, většinou prázdných plážích.
  • Všech sedm části Kaštel nabízí unikátní architektonickou památku – věž či pevnost podle které je známá každá jednotlivá část Kaštely. Mezi ostrovem Čiovo a poloostrovem Marjan, mezi městy Trogir a Split, chráněné horou Kozjak ze severu a obklopeno dalmatskými ostrovy z jihu je tato oblast Kaštelanská riviéra

Využijte také nabídky v destinacích Seget VranjicaViniščeSevidMarina/PoljicaČiovoPelješac-TrpanjMimicePodstranaostrov Bračostrov HvarRogoznica,


NABÍZENÉ APARTMÁNY

Destinace:
Vzdálenost od moře:
Počet osob:
Minimální počet pokojů:
Klimatizace:
Internet / wifi:
Pes / domácí mazlíček:
Zobrazit přehled obsazenosti
všech apartmánů ››

NOVÉ AKTUALITY

28.6.2019  |  Vila NADA se slevou!

V nabídce je nyní VILA NADA za sníženou cenu 199 €/noc včetně všech poplatků jako je pobytová taxa, klimatizace. Vila je až pro 10 osob, vhodná pro 2 rodiny nebo početnější...

více

30.5.2019  |  Pozor na pokuty v Chorvatsku

V Chorvatsku se od letošní sezóny pravděpodobně výrazně zvýší pokuty za nedodržení pravidel silničního provozu. O co

více

Home  |  LAST MINUTE  |  Jak rezervovat  |  Aktuality  |  Fotogalerie  |  Chorvatsko info  |  Výlety  |  Hodnocení  |  Kontakt  |  Partneři  |  Souhlas se zpracováním osobních údajů  |  

apartmány chorvatsko

,

apartmány chorvatsko 2019

,

apartmány v chorvatsku

,

chorvatsko ubytování v soukromí

,

dovolená chorvatsko

,

dovolená chorvatsko 2019

,

riviéra trogir

,

ubytování riviéra trogir

,

ubytování chorvatsko

,

ubytování seget vranjica

,

ubytování v chorvatsku


SEO webu sledují SEO nástroje.cz

odkazy     Webdesign STUDIO VIRTUALIS