Bootstrap Slider

poloostrov Pelješac - Ubytování v soukromí Chorvatsko

Apartmány u moře Chorvatsko - ubytování v soukromí - poloostrov Pelješac - DOVOLENÁ CHORVATSKO 2018

Pelješac - po Istrii druhý největší poloostrov v chorvatském Jadranu (plocha 348 km2). Rozkládá se v jižní Dalmácii mezi Neretvanským a Malostonským průlivem na severu a severovýchodě, které ho oddělují od pevniny. Pelješackým a Mljetským průlivem na jihovýchodě a na jihu je oddělen od ostrovů Korčuly a Mljetu. Poloostrov je 65 km dlouhý a 3 až 7 km široký. Dovolená na Pelješaci nabízí úžasný výlet do okouzlujícího historického města Dubrovnik. Do Dubrovniku je to cca 80 až 100 km a celodenní výlet určitě stojí za to poznat toto překrásné starobylé město v Jižní Dalmácii.

Na severním pobřeží je jen jedno letovisko, skromnější, ale velmi oblíbené - Trpanj. Ubytování zde je napři. Vila Maestral-Trpanj, Apartmán Žalo.
Poloostrov Pelješac má trajektové spojení z Trpanje do Ploče. Plavba tvá 60 minut a s oblibou trajektu používají turisté z důvodu rychlosti. Podrobnější informace o cestě naleznete v sekci Cesta do Chorvatska. a také Trajekty Chorvatsko.
V sezóně se v Trpanji pořádají "Rybářské večery", koncerty tradičních vokálních skupin - klap i populárních interpretů, divadelní představení, beach-party, večer dalmatských vín s ochutnávkou a další zábavní akce. Do pozdních nočních hodin se lze bavit v diskotéce "Plavi".
V blízkosti obce je v zátoce Blace léčivé bahno (peloid), které má velmi dobré léčivé účinky při chorobách pohybového ústrojí a gynekologických problémech. Podle odborníků je účinnější než bahno v některých známých lázních. Je přístupné volně, bez omezení.

Trpanj - Zemědělská a rybářská obec, přístav a současně příjemné menší letovisko, jediné na severním pobřeží poloostrova Pelješac. Z obce vede asfaltová cesta k hlavní pelješacké silnici, která ji spojuje se západní i východní částí poloostrova. Na okraji obce, je pěkná oblázková pláž chráněná vegetací. Díky poměrně pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro nejmenší děti. Další pláže jsou dostupné v okolních menších zátokách. V Trpanji je překrásný pohled na protější pevninu - pohoří Biokovo, které tvoří Makarskou riviéru. Západ slunce zbarví pohoří Biokovo do červena, což je úžasný záčitek teplých dlouhých večerů.

Pelješac - pláž Trpanj

 

 

Seznam apartmánů podle počtu osob:

počet osob
Apartmán
2
Maestral-Trpanj, Žalo-Trpanj
3
Maestral-Trpanj, Žalo-Trpanj
4
Maestral-Trpanj, Žalo-Trpanj
5-8 Maestral-Trpanj

Výlety

  • zátoka Divna 6,5 km západně, příjemné koupání, letní vila humanistického dubrovnického básníka D. Ranjiny z přelomu 16. a 17. stol.
  • Duba Pelješka 9,5 km západně, zátoka s pěknou pláží, zbytky římské stavby, možnost kempovat
  • Orebić - 11 km jihovýchodně a trajektem na Korčulu 5 km.
  • Potomje - 11 km, středisko vinařské oblasti Dingač. Z Potomje vede tunel směrem k pobřeží, 400 m dlouhý, jednostopý, neosvětlený. Tunel ústí ve svahu nad mořem v lokalitě Dingač. Svahy se rozkládají nad osadou Potočine směrem k zátoce Prisoje. Je posázen autochtonním druhem vinné révy, plavac mali crni, který se zpracovává v nejlepší značkové víno dingač (chráněné značkou od r. 1961, má obsah alkoholu 14 %). Tunel usnadnil přístup vinařů k vinicím nad mořem, ale v současné době umožňuje i turistům dostat se autem až k pobřeží, k osadám Borak a Potočin. Zdejší pláže jsou mimořádně půvabné, příroda velmi zachovaná, moře velmi čisté.
  • Starobylé město Dubrovnik vzdálené 80 km. Historické město je zapsáno na seznam kulturních památek UNESCO.

Využijte taktéž nabídky na soukromé ubytování v Chorvatsku - apartmány v destinacích Vinišče, Sevid, Marina/PoljicaPodstrana, Seget Vranjica, ostrov Brač, ostrov Čiovo, Mimice
Fotogalerie:

NABÍZENÉ APARTMÁNY

Destinace:
Vzdálenost od moře:
Počet osob:
Minimální počet pokojů:
Klimatizace:
Internet / wifi:
Pes / domácí mazlíček:
Zobrazit přehled obsazenosti
všech apartmánů ››

NOVÉ AKTUALITY

4.2.2018  |  VERA - ubytování pro 2-3 rodiny

Jste početnější skupina či dvě až tři rodiny a chcete být pohromadě? Apartmány VERA v letovisku Podstrana nedaleko Splitu...

více

17.1.2018  |  Apartmány ZDENKA

Do nabídky jsme přidali apartmány ZDENKA. Jedná se o dva prostorné apartmány s velkými terasami pro 4-7 osob v Seget Vranjici. Každý z nich má velikost cca 90...

více

Home  |  Jak rezervovat  |  Aktuality  |  Fotogalerie  |  Prohlídky  |  Chorvatsko info  |  Výlety  |  Hodnocení  |  Kontakt  |  Partneři  |  

apartmány chorvatsko

,

apartmány chorvatsko 2018

,

apartmány v chorvatsku

,

chorvatsko ubytování v soukromí

,

dovolená chorvatsko

,

dovolená chorvatsko 2018

,

riviéra trogir

,

ubytování riviéra trogir

,

ubytování chorvatsko

,

ubytování seget vranjica

,

ubytování v chorvatsku


SEO webu sledují SEO nástroje.cz

odkazy     Webdesign STUDIO VIRTUALIS